Tinka Tong 10 Tones, A Minor Pentatonic

Kód: 40Y100087
Neohodnotené
Značka: Feeltone
€343
Na objednávku (1 ks)
Môžeme doručiť do:
10.6.2024

Veľký malý virtuóz - vytvorte zvuk radostného lesa

Nápadité tvary lákajú hráča k melodickému bubnovaniu. Radosť pre najmenších skúmať melódie a rytmus obojručne aj jednoručne.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tinka Tong 10 Tones, A Minor Pentatonic

Veľký malý virtuóz - vytvorte zvuk radostného lesa

Nápadité tvary lákajú hráča k melodickému bubnovaniu. Radosť pre najmenších skúmať melódie a rytmus obojručne aj jednoručne.

Špecifikácia:

  • Made in Germany
  • 10 tónov v A mol
  • Postupnosť tónov: A - C - D - E - F - G - G - A - B - D
  • Drevo: vrchná časť - padouk, korpus - čerešňa
  • Rozmery: 30 x 12 x 9 cm
  • Príslušenstvo: 2 paličky
  • Praktický otvor na prst v spodnej časti
  • Biologicky ošetrené tvrdým voskovým olejom
  • Vyrobené v Nemecku

Pentatonicky ladený 10-tónový Tinka Tong od feeltone je druhý najmenší drevený štrbinový bubon na trhu. Jemná práca remeselníka vyrábajúceho tento bubon, však nie je o nič menšia ako práca pri výrobe bubna trikrát väčšieho alebo kovového štrbinového bubna. Ladenie musí byť rovnako precízne a tvar a povrch vyžadujú, aby bolo radosť držať tento nástroj v rukách. Nástroje sú vyrobené z rovnako kvalitného dreva ako ich veľkí súrodenci. Tieto vzácne dreviny, ktoré nám stromy poskytujú, sa snažíme využiť čo najúplnejšie.

Ako hrať na nástroj

10 nôt ladených v A mol (ladenie Sansula) je usporiadaných intuitívne tak, aby sa pri rytmickom hraní dal vytvoriť akýsi náhodný vzorec/náhodná melódia, ale tiež aby bolo možné experimentovať s farbou zvuku. Môžete hrať opakovane kombinácie úderov, ktoré vás bavia a  z času na čas pridať/zmeniť tón a skúmať nové zvukové fantázie. Dobre vyvážený tvar jazyka neumožňuje okamžité rozpoznanie stupnice, čo uľahčuje intuitívne hranie.

S paličkami sa dá jednoducho rytmicky a zreteľne udrieť alebo opakovane driblovať na jeden jazyk za druhým. To znamená, že sa gumová loptička paličky odrazí do jazyka, pričom koniec paličky držíte, akoby ste zostali na jazyku a mäkká gumová loptička sa odrazí späť. Ak teraz necháte skákajúcu gumenú loptičku paličky kĺzať po niekoľkých jazýčkoch, vzniknú fascinujúce zvukové obrazce, ktoré sa dajú kombinovať s jednoduchým úderom na jazýčky. Bubon možno držať aj v otvorenej pozícii pre prst a hrať na ňom jednou rukou prstami alebo paličkami.

Malé štrbinové (jazykové) bubny hovoria jazykom lesa a stromov. Presviedčajú svojou veselosťou, šikovnosťou a jasnosťou. S Tinka Tongs sme priniesli štrbinovým bubnom novú radosť z hry, ľahkosť a mobilitu. Pri Tinka Tongs sa dajú použiť takmer všetky techniky hrania, melódie a rytmu. S Tinka Tongs som si ja, Ingo Böhme, splnil svoje želanie po jazykových bubnoch, ktoré znejú jemne a mäkko podobne ako nástroje ako kalimba, spacebum alebo flauty hrané vo výške očí a na ktoré sá hrá tiež udieraním prstami.

Najkvalitnejšie remeselné spracovanie výrobkov firmy feeltone, vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, s láskou vyrobené od dosky až po naladenie na severovýchode Nemecka pri krásnom Baltskom mori a odosielané do celého sveta.

Dodatočné parametre

Kategória: Tongue Drum
Záruka: 2 roky
Krajina pôvodu: Nemecko
Ladenie: A mol

Tinka Tong - Wood Tongue Drums

Tinka Tong 10 Tones, A Minor Pentatonic

Tinka Tong A-minor & D-minor solo