Hokema Sansula Basic 432 Hz

Kód: 40Y100484
Neohodnotené
Značka: Hokema
€104
Na objednávku (1 ks)
Môžeme doručiť do:
10.7.2024

Kalimby a Sansuly od firmy Hokema sú ručne vyrábané už 30 rokov v Nemecku. Ich mäkký, jemný a relaxačný zvuk je nezameniteľný. Každý, aj ten, kto nemá žiadne skúsenosti s hudobnými nástrojmi, môže rýchlo začať hrať na jednom z týchto nástrojov a do pár minút vytvoriť pekné melódie. A to je ich hlavná prednosť – jednoduchosť pričom zároveň hráte ako skutočný hudobník. Na výrobu nástrojov sú používané vysokokvalitné materiáli ako napríklad americká čerešňa alebo mahagón. Peter Hokema je vynálezcom Sansuly (v roku 2001) a majiteľom firmy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hokema Sansula Basic 432 Hz

Kalimby a Sansuly od firmy Hokema sú ručne vyrábané už 30 rokov v Nemecku. Ich mäkký, jemný a relaxačný zvuk je nezameniteľný. Každý, aj ten, kto nemá žiadne skúsenosti s hudobnými nástrojmi, môže rýchlo začať hrať na jednom z týchto nástrojov a do pár minút vytvoriť pekné melódie. A to je ich hlavná prednosť – jednoduchosť pričom zároveň hráte ako skutočný hudobník.

Na výrobu nástrojov sú používané vysokokvalitné materiáli ako napríklad americká čerešňa alebo mahagón. Peter Hokema je vynálezcom Sansuly (v roku 2001) a majiteľom firmy.

Sansula. je jedinečný nástroj uvedený na trh spoločnosťou Hokema v roku 2001. Ide o kombináciu kalimby a oválneho „bubnu“ s rámom z lepeného bukového dreva a rezonančnou hlavou, ktorá dodatočne umocňuje zvuky produkované lamelami a blokom z čerešňového dreva. Séria Sansula bola vrelo privítaná hudobnou komunitou a rýchlo patentovaná. Tieto nástroje sa vyznačujú mäkkým a dlhým sustainom a navyše vám umožňujú dosiahnuť kačací efekt zatvorením a otvorením spodnej časti rámu.

Sansula Basic má rezonančný blok s masívnym drevom americkej čerešne. Povrch je leštený pomocou voskov a rastlinných olejov. Nástroj má 9 lamiel naladených v tónine A mol vo frekvencii 432 Hz. Soundbary boli ergonomicky tvarované, vďaka čomu sa po nich dá ľahko pohybovať prstami. Tento model sa skvele hodí na hudobnú improvizáciu aj na sólovú hru alebo sprievod.

Keďže je blana nástrojov Sansula jemná, nie je vhodná pre malé deti, ktorým je lepšie darovať štandardnú kalimbu.

Špecifikácia:

  • Počet tónov: 9
  • Ladenie: A-Mol 432 Hz ( a' - c'' - c' - a' - a - f' - e' - e'' - h' )
  • Ladenie je možné upraviť
  • Materiál: masívne drevo z americkej čerešne spojené s rezonančnou hlavou na drevenom ráme
  • Krajina pôvodu: Nemecko
  • Materiál membrány: Celulóza
  • Rozmery: 198 x 155 x 67 mm
  • Hmotnosť: 320 g

Dodatočné parametre

Kategória: Kalimby
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.595 kg
Krajina pôvodu: Nemecko
Ladenie: A mol 432 Hz
Počet tónov: 9

Hokema Sansula Basic