Hokema Kalimba B11 Melody

Kód: 40Y100397
Neohodnotené
Značka: Hokema
€65
Skladom (2 ks)
Môžeme doručiť do:
23.7.2024

Kalimby sú zvukové jazýčkové nástroje, ktoré majú svoj pôvod v južnej Afrike a možno ich tam nájsť v nespočetných tvaroch a prevedeniach. Naša kalimba je starostlivo ručne vyrobená v Nemecku z masívnej americkej čerešne. Povrchy sú ošetrené a leštené rastlinnými olejmi a voskami.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hokema Kalimba B11 Melody

Kalimby sú zvukové jazýčkové nástroje, ktoré majú svoj pôvod v južnej Afrike a možno ich tam nájsť v nespočetných tvaroch a prevedeniach. Naša Kalimba B11 je starostlivo ručne vyrobená v Nemecku z masívnej americkej čerešne. Povrchy sú ošetrené a leštené rastlinnými olejmi a voskami. Ladenie G dur umožňuje prehrávanie rôznych známych skladieb.

Vďaka jednoduchej technike hrania si na nástroji ľahko zahrá každý. Stačí nástroj uchopiť oboma rukami a palcami brnkať po kovových lamelách - podobne ako pri hre na konzole, alebo pri písaní SMS. 

Kalimby sú zvukové jazýčkové nástroje, ktoré majú svoj pôvod v južnej Afrike a možno ich tam nájsť v nespočetných tvaroch a prevedeniach. Naša Kalimba B11 'Melody' je starostlivo ručne vyrobená z masívnej americkej čerešne (black cherry). Povrchy sú ošetrené a leštené rastlinnými olejmi a voskami. 11 plátkov je presne naladených na stupnicu G dur, čo umožňuje prehrávanie rôznych známych skladieb. „Melodia“ sa rovnako dobre hodí na improvizáciu a intuitívne hranie.

Pri usporiadaní jazýčkov sme z technických a tonálnych dôvodov striedavo montovali dlhé a krátke jazýčky. Šesť kratších jazýčkov je ohnutých tak, že ich konce sú na vyššej úrovni ako pri dlhých jazýčkoch, takže sa dajú ľahko dosiahnuť palcami. Pri hraní nôt od nízkych po vysoké sa päť dlhých jazykov ohýba striedavo oboma palcami od stredu smerom von - pravý palec začína na jazyku č. 6 - potom pokračuje na šesť krátkych jazykov, tiež od stredu smerom von. Ľavý palec začína na jazyku č. 5.

Špecifikácia:

  • Ladenie: G-Dur ( G - A - E - D - C - G - D - G - F# - H - A )
  • Rozmery:  140 x 105 x 35 mm
  • Hmotnosť: 246 g

Dodatočné parametre

Kategória: Kalimby
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.26 kg
Krajina pôvodu: Nemecko
Ladenie: G dur
Počet tónov: 11

HOKEMA Kalimba B11