Sela Harmony Handpan D Kurd 9 Nitrided Steel

Kód: 41Y334496
Neohodnotené
Značka: Sela
€1 645 –35 % €1 059
Na sklade (1 ks)
Môžeme doručiť do:
29.4.2024

Handpan predstavuje kombináciu perkusného a melodického nástroja. Pozostáva z dvoch oceľových misiek. Výroba zahŕňa ručnú úpravu údermi kladiva. To vytvára priehlbiny a menší výčnelok v strede tela – predstavujú zvukové polia. Základný tón je umiestnený v strede a je obklopený 8 ďalšími tónmi.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Sela Harmony Handpan D Kurd 9 Nitrided Steel

Handpan je nástroj absolútne vhodný pre začiatočníkov, kde sa stretávajú perkusie a melódie. Hra na handpan vytvára upokojujúce, sférické a dlhotrvajúce zvukové plochy, ktoré úplne uchvátia hráča aj poslucháča. Nie sú potrebné predchádzajúce skúsenosti ani znalosti z hudobnej teórie, pretože všetky tónové polia na handpane sú na pevnej stupnici. U väčšiny modelov nie je možné udierať na disonantné tóny, teda tóny, ktoré znejú „zle“. Preto sa môžete pri hraní riadiť vlastnou intuíciou a už po krátkom čase sa stratiť v tajomných, zasnených melódiách. S trochou cviku sú možné komplikovanejšie rytmy, podmanivé akordy a dvojhlasné melódie.

Handpany Sela Harmony Handpans sú kompletne ručne vyrobené, dokonale vyladené a vyrobené z nitridovanej ocele. Nitridácia vytvrdzuje povrch handpanu a dodáva mu perkusný zvuk, ktorý rezonuje oveľa rýchlejšie ako hrnce z nehrdzavejúcej ocele. Vďaka krátkemu sustainu sú nitridované handpany vhodné predovšetkým na rýchle hranie, keďže noty sú od seba zreteľnejšie oddelené a menej sa prekrývajú. Preto sa odporúčajú napríklad pre bubeníkov, hráčov na cajon alebo djembe, ktorí radi hrajú rýchlejšie rytmy a melódie. Panvice vyrobené z nitridovanej ocele si vyžadujú väčšiu starostlivosť ako modely z nehrdzavejúcej ocele, a preto by sa mali pravidelne čistiť a chrániť pred vlhkosťou. Panvice Sela Harmony majú matný, sivomodrý povrch, ktorý im dodáva tajomný, fascinujúci vzhľad.

Ladenie D Kurd (základná frekvencia 440 Hz) patrí medzi naše najpredávanejšie stupnice. Centrálna nota v strede handpanu je D3, okolo nej sú do kruhu usporiadané noty A3, Bb3, C4, D4, E4, F4, G4 a A4. Mimoriadne praktické: prehľad stupnice s jednotlivými tónovými poľami je laserovaný na spodnej strane ručného taniera. So svojou jasne znejúcou stupnicou d mol sa dá D Kurd použiť na hranie širokej škály melódií, od tichých meditatívnych cez melancholické až po silné a veselé. Model je vhodný ako sólový nástroj, tak aj na spoločné hranie s inými handpanmi alebo inými nástrojmi, ako sú jazykové bubny, gitara alebo perkusie.

Každý Sela Handpan je dodávaný s taškou vyrobenou z nylonovej tkaniny odolnej proti roztrhnutiu, ktorá vďaka dobrej podšívke poskytuje optimálnu ochranu počas prepravy. Dá sa nosiť buď v ruke pomocou dvoch rúčok alebo pohodlne ako batoh s nastaviteľnými ramennými popruhmi. Praktická vonkajšia priehradka ponúka dostatok priestoru pre drobné príslušenstvo, ako je metronóm.

Špecifikácia:

 • Model: SE 204
 • Dátum uvedenia na trh: 18.11.2019
 • Ladenie: D Kurd 9 (440 Hz)
 • Tóny: D3 / A3, Bb3, C4, D4, E4, F4, G4, A4
 • Materiál: oceľ, nitrid
 • Vysoko kvalitné spracovanie
 • Ručne vyrobené
 • Farba: sivomodrá/tmavá benzínová
 • Hmotnosť: 4,6 kg
 • Priemer: 57 cm
 • Vrátane polstrovanej tašky s popruhmi na chrbát

Dodatočné parametre

Kategória: Handpan
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 4.6 kg
Farba: Tmavá modrá
Farba podľa výrobcu: Grey-blue/ Dark Petrol
Ladenie: D Kurd 9 (440 Hz)
Materiál: Nitridovaná oceľ
Počet tónov: D3 / A3, Bb3, C4, D4, E4, F4, G4, A4
? Priemer: 57 cm

Sela SE 204 Harmony Handpan D Kurd Steel