Sela Harmony Handpan D Amara 9 Stainless Steel

Kód: 41Y331512
Neohodnotené
Značka: Sela
€1 289
Na sklade (1 ks)
Môžeme doručiť do:
21.6.2024

Handpan je dokonalá kombinácia bicích a melodických nástrojov. Skladá sa z dvoch tenkých nerezových misiek spojených dohromady. V rámci výrobného procesu sú obe polovice ručne tepané. To vytvára preliačiny a malý kopček v strede tela. Tieto povrchy tvoria rôzne zvukové polia. Centrálna nota je obklopená kruhom 8 nôt a nachádza sa v strede Handpanu. Pri hraní sa vytvárajú jasné, dlhotrvajúce zvuky.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Sela Harmony Handpan D Amara 9 Stainless Steel

Handpan je nástroj absolútne vhodný pre začiatočníkov, kde sa stretávajú perkusie a melódie. Hra na handpan vytvára upokojujúce, sférické a dlhotrvajúce zvukové plochy, ktoré úplne uchvátia hráča aj poslucháča. Nie sú potrebné predchádzajúce skúsenosti ani znalosti z hudobnej teórie, pretože všetky tónové polia na handpane sú na pevnej stupnici. U väčšiny modelov nie je možné udierať na disonantné tóny, teda tóny, ktoré znejú „zle“. Preto sa môžete pri hraní riadiť vlastnou intuíciou a už po krátkom čase sa stratiť v tajomných, zasnených melódiách. S trochou cviku sú samozrejme možné aj komplikovanejšie rytmy, podmanivé akordy a dvojhlasné melódie. Handpan je rovnako vhodný ako sólový nástroj, ako aj na spoločné hranie s inými handpanmi alebo inými nástrojmi, ako sú jazykové bubny, gitara alebo perkusie.

Nerezové handpany Sela Harmony sú kompletne ručne vyrobené, dokonale vyladené a vyrobené zo zliatiny nehrdzavejúcej ocele. Panvice vyrobené z nehrdzavejúcej ocele majú oveľa dlhšiu výdrž ako modely vyrobené z nitridovanej ocele, a preto sú vhodné najmä na pomalé, relaxačné a meditatívne hranie. Zároveň sa veľmi ľahko čistia a dobre sa hodia pre začiatočníkov, pretože ich rýchla, citlivá odozva vyžaduje menej námahy pri hraní. Nerezové handpany Sela Harmony majú matný zlatý povrch, ktorý im dodáva ušľachtilý a vysokokvalitný vzhľad. Sela ponúka najväčší výber rôznych váh v tejto kategórii.

Ladenie D Amara (základná frekvencia 440 Hz) je jednou z najobľúbenejších ručných váh. Centrálna nota v strede handpanu je D3, okolo ktorej sú do kruhu usporiadané noty A3, C4, D4, E4, F4, G4, A4 a C5. Vďaka svojej jasne znejúcej stupnici d mol sa dá D Amara použiť na prehrávanie širokej škály melódií, od pokojných a meditatívnych až po melanchóliu, silné a veselé. Mimoriadne praktické: prehľad stupnice s jednotlivými tónovými poľami je laserovaný na spodnej strane ručného taniera.

Každý Sela Handpan je dodávaný s taškou vyrobenou z nylonovej tkaniny odolnej proti roztrhnutiu, ktorá vďaka dobrej podšívke poskytuje optimálnu ochranu počas prepravy. Dá sa nosiť buď v ruke pomocou dvoch rúčok alebo pohodlne ako batoh s nastaviteľnými ramennými popruhmi. Praktická vonkajšia priehradka ponúka dostatok priestoru pre drobné príslušenstvo, ako je metronóm.

Špecifikácia:

 • Číslo objednávky: SE 202
 • Dátum uvedenia na trh: 06.11.2019
 • Ladenie: D Amara (440 Hz)
 • Tóny: D3/A3, C4, D4, E4, F4, G4, A4, C5
 • Materiál: nehrdzavejúca oceľ
 • Farba: zlatá
 • Vysoká kvalita spracovania
 • Ručne vyrobené
 • Profesionálne vyladené
 • Hmotnosť: 5,2 kg
 • Priemer: 57 cm
 • Vrátane polstrovanej tašky s popruhmi na chrbát

Dodatočné parametre

Kategória: Handpan
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 5.2 kg
Farba: Zlatá
Ladenie: D Amara (440 Hz)
Materiál: Oceľ
Počet tónov: D3/ A3, C4, D4, E4, F4, G4, A4, C5
? Priemer: 57 cm

Sela SE 202 Harmony Handpan D Amara